МАРАФОН ДО 25-Ї РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ: 100 ПРИРОДНИХ ЧУДЕС УКРАЇНИ. ПЕРШИЙ ДЕСЯТОК.

Україна розмаїта і яскрава. Джерело ілюстрації: http://uatrans.od.ua

Андрій М. ЗАМОРОКА

Любіть Україну, як сонце любіть,
Як вітер і трави, і води
В годину щасливу і в радості мить,
Любіть і в годину негоди!

Володимир Сосюра
1944 р.

24-го серпня 2016-го року Україні виповнюється 25 років! Найбільша країна Європи, площею 603628 квадратних кілометрів, яка простяглась зі сходу до заходу на 1316 кілометрів, а з півночі на південь – на 893 кілометри. Три природні зони; дві гірські системи; два моря; понад 63 тисячі річок; близько 20-ти тисяч озер – це усе Україна, розмаїта і яскрава.

Пропонуємо Вашій увазі перший десяток (це не рейтинґ, а перемішаний перелік – авт.) природних чудес України. Про кожне із них буде опубліковано невелику статтю і світлини. Це, свого роду, буде путівник по найкрасивіших місцях України, що створені природою. Кожен із читачів може доповнити перелік природних чудес України, адже усі 100 дивовиж ще не визначені… Понад те, кожен із читачів може запропонувати свій власний текст і світлини, які будуть опубліковані на сайті Станіславівського натураліста.

Отож:

#1 Плато Карабі-Яйла (Крим)

#2 Дністровський каньйон (Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька, Хмельницька обл.)

#3 Острів Хортиця (Запорізька обл.)

#4 Товтри (Тернопільська, Хмельницька обл.)

#5 Холодний Яр (Чернігівська обл.)

#6 Донецький кряж (Харківська, Луганська, Донецька обл.)

#7 Дружківський скам’янілий ліс (Донецька обл.)

#8 Караларський степ (АР Крим)

#9 Карстовий міст (Закарпатська обл.)

#10 Старунський грязевий вулкан (Івано-Франківська обл.)

| наступні 11-20 >>

Слідкуйте за публікаціями Станіславівського натураліста у соціальних мережах: Facebook, Google+, Вконтакті та Livejournal

admin Written by:

9 Comments

 1. Лютий 1, 2017
  Reply

  “100 природних чудес України” – надзвичайно потрібний проект! Він засвідчує, що за справжніми взірцями природних чудес не обов’язково їхати за три-дев’яті країни. Соковитий текст і барвисті фото красномовно вказують, що все найкраще знаходиться у нас під боком! До речі, у цих всіх 100 місцях вам довелося побувати особисто?

  • Лютий 4, 2017
   Reply

   Пане Мандрівник, дякую за теплі слова! На жаль, побувати в усіх ста запланованих природних чудесах України не доводилось, але багато відвідував і ще побачу. А одне так і ніколи не вдасться побачити – #50 чудо, якого немає – Дніпровські пороги…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 5 =