ПАНАЦЕЯ ДЛЯ ЛЮБОВИ!

Багатьом травам, фруктам, приправам та напоям приписують потужні чудодійні властивості для чоловічого здоров'я. Автор світлини Руслан Жирак

Руслан ЖИРАК

Ще кілька днів і Станіславів охопить справжня любовна лихоманка! На одну добу довкола запанує тотальне відчуття закоханості, на вулицях, в маршрутках, кав’ярнях і рестораціях різко побільшає обіймів і поцілунків, а усміхнені і перезбуджені перехожі кудись поспішатимуть з обпеченими холодом букетами квітів… Прикро, але День Валентина в наших реаліях вже давно перетворився на вдало спланований комерційний проект, коли закохані намагаються за допомогою простих паперових сердечок чи дорогих діамантових  прикрас банально “відкупитись” за нестачу щоденної уваги перед своїми половинками, а підприємливі  “бізнесмени-шпікулянти” всіляко заохочують це яскравими написами і обгортками… Саме до Дня закоханих ми згадуємо, що любов має свою вартість, колір, запах, смак… Чого варті хоча б терміни “еротична білизна”, “еротична кухня”, “феромони”, “афродизіаки”… Саме про останні й хочеться розказати трошки детальніше, що то таке, з чим його їсти і чи їсти взагалі…

Назва "афродизіаки" походить від імені давньогрецької богині любові і сексу – Афродіти. Автор світлини Руслан Жирак

Коротенька довідка.

Афродизіаками називають речовини, які збуджують статевий потяг і підвищують сексуальну активність. За однією з легенд, назва цієї групи речовин походить від імені давньогрецької богині любові і сексу – Афродіти і в перекладі з грецької означає “любовну насолоду”. Це так би мовити міфічна сторона, яка ґрунтується на легендах і народних переказах.

Якщо глянути з точки зору більш реальної і наукової, то варто відмітити, що збудження – це складний фізіолого-біохімічний процес, який виникає внаслідок дії певних біологічно-активних речовин (феромонів, гормонів тощо) на нервову систему людини, які сприяють утворенню ендорфінів – “гормонів щастя”. Отже, афродизіаки – це складні суміші органічних речовин, які не тільки володіють збудливим ефектом, загострюючи сексуальні бажання і викликаючи ейфорію, а й, крім того, дуже тонко і плавно регулюють діяльність нервової і ендокринної систем, виводять токсини, знімають стрес і напруження.

Їх традиційно ділять на 3 групи: рослинного, тваринного і мінерального походження. Овочі і трави-афродизіаки: Алое, женьшень, спаржа, морська капуста або ламінарія, мандраґора, артишок, селера, цибуля, часник, кріп і навіть хрін… Фрукти-афродизіаки: банани, манго, фініки, авокадо, кокос, полуниця. Властивостями афродизіаків також володіють звичні нам приправи: ваніль, кориця, кардамон, мигдаль, гвоздика, шафран, чорний перець, розмарин і кмин. До сексуально стимулюючих речовин рослинного походження відноситься абсент – яскраво-зелений міцний напій, приготовлений з полину з додаванням ароматичної олії анісу і майорану. Абсент є сильнодіючим еротичним стимулятором, але доведено, що він шкідливий для здоров’я і тому зараз заборонений в багатьох країнах світу.

Поширена думка, що чи не найбільше афродизіаків міститься у тваринних морепродуктах: мідіях, устрицях і іншій морській… дрібноті; деяких грибах, наприклад трюфелях і сморчках, а також в амбрі – речовині, яка виробляється в кишківнику китів і яку широко використовують в парфумерії; ікрі, яйцях, молоці і вершках.

Збуджуючі речовини мінерального походження – це різноманітні смоли мінерального походження, сталактити, ртуть (меркурій, вона ж гідрарґірум), миш’як (арсен), перлини, бурштин, корали, сапфіри та інші. В Індії навіть є ціла псевдонаука – расаяна, яка займається вивченням і застосуванням цих речовин. Щоправда, для більш адекватних і раціонально мислячих, це, мабуть, більше схоже на самонавіювання і радість від дорогої покупки, яка може викликати і творити ще й не такі дива…

Багато звичних нам продуктів містять афродизіаки. Автор світлини Руслан Жирак

Трохи історії.

Хоча батьківщиною афродизіаків вважається Китай, ще наші прадіди для підвищення сексуальних функцій використовували цибулю, мед, яйця. В древньому Єгипті в великій кількості споживали часник, який підвищує кровопостачання і тим самим допомагає при порушеннях потенції. А в античних трактатах Теофраста, Діоскорида, Плінія старшого міститься багато інформації про рослини-афродизіаки. Незважаючи не те, що в Європі, з приходом християнства багато сексуальних практик було заборонено, більшість рослин, які вважались священними в античну епоху було проклято і демонізовано. Кожен, хто використовував це “диявольське зілля” вважався язичником або чаклуном.

В мусульманському світі, ісламізація ніяк не вплинула на використання перевірених афродизіаків, таких, як канабіс (коноплі – ред.), опіум, дурман і стимулюючі спеції. Очевидно, послідовникам пророка були дозволені всі види сексуальних втіх. На Сході багато успішних рецептів збереглось і до нині: там традиційно захоплюються курінням гашишу, який вважається найважливішим афродизіаком.

В Північній Америці насіння дурману знайшли в могилі, якій понад 10000 років, а у Південній Америці рослинним афродизіаком, який став всесвітньо “популярним”, була священна рослина кока. Таку ж славу мають рослини даміан і ваніль, які використовуються в усьому світі при виробництві ефективних таблеток-афродизіаків.

Найсильніші із амазонських афродизіаків мають досить суттєві побічні ефекти – викликають галюцинації. Ще 10 років тому слово “гуарана” було досить малоінформативним для більшості, а зараз екстракт з цієї ліани – Paullinia cupana Kunth, яка в природних умовах зростає в амазонській частині Бразилії і Уруґваю, додають у більшість популярних енергетичних напоїв. Насіння містить смоли, дубильні речовини і до 6% кофеїну і саме ці речовини сприяють підвищенню сексуальної активності.

Проте, мабуть найвідомішим з усіх рослинних афродизіаків вважається кора дерева йохімбе (Pausinystalia johimbe (K. Schum.) Pierre ex Beille, 1906) – рослини з родини Маренові (Rubiaceae), яка росте в тропічних лісах Західної Африки: Ґабоні, Камеруні, Конґо. Саме в ній міститься до 2% алкалоїдів, в основному йохімбін, який сприяє розширенню кровоносних судин в нижній частині живота, що і приводить до тривалої ерекції, а також впливає на концентрацію норадреналіну в мозку, що приводить до суттєвого посилення лібідо і легкої ейфорії. Він також вважається біологічно активною добавкою і широко використовується в харчуванні спортсменів. Перші європейці настільки оцінили “чудодійний лік”, що довелося вирощувати цілі плантації цього дерева, а сьогодні лікарські препарати з йохімбе можна купити чи не в будь-якій аптеці, але необхідно пам’ятати, що препарати з кори африканського чудо-дерева мають багато протипоказань, наприклад, гіпотонія – пониження тиску, тому до еротичних експериментів треба підходити з розумом.

Жителі Древньої Мексики використовували рослини з психотропною дією як афродизіаки під час релігійних церемоній.

То чи допомагають афродизіаки чоловічій потенції, чи посилюють вони статевий потяг? Автор світлини Руслан Жирак

Історично-міфічні факти.

Подейкують, що Наполеон, перед своїми любовними утіхами, з’їдав велику кількість гігантських устриць, адже цинк, який міститься в цих морепродуктах, начебто, підвищує лібідо. А Король Франції Генріх IV випивав кожен вечір перед сном кілька грамів коньяку з яєчним жовтком. При дворі ж короля Людовіка використовували корінь і зелень селери, але найбільшу популярність селері приніс рецепт мадам Помпадур, яка смакувала каву з селерою.

Стравою, яку споживав відомий ловелас Казанова перед зустріччю зі своєю черговою пасією було не що інше, як бутерброди з червоною ікрою! Відомо, що знана жриця любові Марґарита Наварська подавала страви з артишоку своїм любовникам і навіть Нерону це припало до смаку! Існує думка, що цей овоч наче “розігріває” статеві органи.

Романтичний вечір налаштовує на інтим, а чи помічними для цього є афродизіаки?... Автор світлини Руслан Жирак

Розвінчуючи міфи.

Рекордсмен за кількістю легенд – це шпанська мушка (Lytta vesicatoria Linnaeus, 1758). Отрута, яку з неї добувають – кантаридин – дійсно впливає на потенцію, оскільки подразнює тканину внутрішніх стінок сечогінного каналу і робить його дуже чутливим. Викид сперми послаблює подразнення, але ненадовго, цей ефект триває впродовж певного часу і чоловічий оргазм повторюється кілька разів підряд, викликаючи захоплення від власних можливостей. Але при повторному вживанні запалення переходить на сечовий міхур, виникає ниркова недостатність, що може викликати навіть параліч, і герой-коханець перетворюється на інваліда ліжкових баталій.

Інший спосіб заохотити мужчину – страви з баранячих чи бичачих яєчок, мовляв, через високий вміст тестостерону. Але це черговий міф – тестостерон руйнується при тепловій обробці!

Міф про те, що статеву силу підвищують устриці, також не має під собою раціонального підґрунтя. Насправді їх дія пояснювалася лише магічними уявленнями: устриці гермафродити і наші предки вважали, що вони несуть подвійний заряд сексуальної енергії, пізніше через ті самі уявлення вважалося, що вживання устриць викликає нетрадиційну орієнтацію, але з точки зору науки дві ці гіпотези безглузді.

Увага народних “умільців” не оминула і факт подібності деяких частин рослин з чоловічими чи жіночими статевими органами, наприклад, корінь мандраґори або звичайної петрушки, хоча ніхто толком нічого не скаже чим той корінь такий помічний. Але то ще півбіди, бо деколи народні фантазія й уява доходять до маразму, коли “чудодійні” властивості приписувались будь-чому, наприклад, порошку з рогу носорога, вартість якого доходила до астрономічних сум і спровокувала справжній геноцид невинних тварин. Така ж доля чекала на оленів, биків і інших “рогатих почварків”.

Вірити чи ні в помічну силу всіляких екзотично-люксусових смаколиків вирішуйте самі, пробуйте, експериментуйте, смакуйте, однак не забувайте, що найкращим афродизіаком завжди була і буде кохана людина… То ж кохайтеся, бо ви того варті!

admin Written by:

3 Comments

 1. Лютий 18, 2013
  Reply

  Згоден з автором про найкращий афродизіак. Але ще один є у нас в голові. Наш настрій і наші думки можуть творити чудеса і можуть загнати нас у нудьгу і депресію. З віком все більше переконуюся що гігієна думок це основа успішної людини. Звичайно не треба забувати і про гігієну і забезпечення у коханні фізичному…

  • Лютий 22, 2013
   Reply

   Ми є тим, пане prezarij, чим є наші думки. Часто0густо, кожен з нас собі навіює не тільки настрій чи переконання, а й соматичні хвороби і неспроможності. Тому лише позитивізм у думках є запорукою щасливої людини.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 1 =