НАБЛИЖАЄТЬСЯ ГОДИНА ЗЕМЛІ – 2010

Година Землі - вимкни світло на 60 хвилин.
Година Землі - вимкни світло на 60 хвилин.

 
Андрій М. ЗАМОРОКА
 

Кілька днів тому на електронну пошту “Станіславівського натураліста” надійшло повідомлення із розсилки Всесвітнього фонду дикої природи, яке нагадувало про наближення Години Землі. Наш журнал уже традиційно підтримує планетарну акцію, свідомо долучаючись, закликає також усіх своїх читачів взяти у ній участь.

Що таке Година Землі? Ця акція зародилась чотири роки тому у найбільшому австралійському місті Сіднеї. Вона планувалась як місцеве дійство аби привернути увагу уряду до проблем зміни клімату. За сприятливим збігом обставин у 2007 році акцію підхопили ЗМІ, які власне й забезпечили її успіх, донісши ідею до жителів меґаполіса. Ніхто й не очікував, що сіднейці з таким запалом підтримають Годину Землі – 31 березня 2007 року близько двох мільйонів (!) мешканців міста на годину вимкнули світло і вийшли на вулицю із запаленими свічками. Місто у буквальному розумінні занурилось у темряву. Ця подія висвітлювалась провідними телеканалами світу, що надало їй небаченого розголосу. Уже у 2008 році під орудою активістів різних зелених орґанізацій до Години Землі долучились понад 50 мільйонів мешканців з 400-т міст і містечок по усьому світі. А у 2009 році орґанізатори зреалізували амбітну мету – долучили до акції 4000 міст із 88 країн і близько 1 мільярда людей – це шоста частина всього населення планети!

Сідней - місто, де зародилась Година Землі. Джерело ілюстрації: http://blogoreader.org.ua
Сідней - місто, де зародилась Година Землі. Джерело ілюстрації: http://blogoreader.org.ua

В Україну Година Землі прийшла лише у минулому році, однак, як зрештою і у цьому, не знайшла належного відголосу в серцях і розумах українців. Лише кілька міст, у тому числі й наш Станіславів, офіційно підтримали цю імпрезу. Однак, акція, яка мала б залучати населення до широкої дискусії, не просто ніде не висвітлювалась, але й буквально була проіґнорована жителям нашої країни. Щодо цьогорічної Години Землі в Україні, то, особисто я, не маю жодних ілюзій – вона пройде тихо і непомітно… Нажаль…

Проте, незважаючи на такий песимістичний проґноз, ми усі разом все ще можемо змінити цю ситуацію. Якщо кожен у суботу 27 березня 2010 року, о 20:30 за Києвом, лише на одну годину вимкне світло, то усі ми у єдиному пориві зі Світом заявимо про бажання змінити наше життя на краще.

Для чого все це? Першопочатково і надалі Година Землі є громадською акцією спрямованою на спонукання урядів країн-лідерів прийняти дієві заходи щодо боротьби зі змінами клімату. Я б закликав усіх приєднатись до цієї імпрези не з точки зору такої боротьби (бо тут питання досить дискусійне), а з позиції впровадження новітніх ощадних і ефективних технологій в усі сфери людського і суспільного життя. Ми повинні навчитись економити ресурси нашої Землі, адже вони є обмеженими і дуже швидко вичерпуються. Ми повинні зберегти неторканими останні клаптики дикої природи, наприклад, заповідник “Ґорґани”, і забезпечити баланс між нашими потребами і її існуванням. Тому закликаю усіх не бути байдужими і приєднатись до Годин Землі.

admin Written by:

4 Comments

 1. Березень 18, 2010
  Reply

  Шановна редакція,

  Будь ласка, не розповсюджуйте хибні нісенітниці фінансово зацікавлених в цьому організацій. У найбільшій мірі це стосується глобальних фальсифікаторів типу WWF та Greenpeace. Із власного досвіду роботи в першій з них можу стверджувати: єдине, що там роблять старанно та без фальсіфікацій – це крадуть гроші.

  Втім, найголовнішим є те, що вплив вимкнення світла населенням на споживання електроенергії лежить в межах статистичної помилки. А запалення в цей час свічок генерує додаткові викиди парнікових газів, що утворюються при згорянні парафінів.

  На щастя, в нашій країні люди ще мають достатньо здорового глузду, щоб не брати масової участі в такого роду дурні.

  Коротше, шановна редакція: не розповсюджуйте антинаукову злоякісну маячню.

 2. Березень 19, 2010
  Reply

  Дуже втішений, пане Shao, що у Вас є критичні застереження щодо Години Землі. Адже саме критика спонукає до пошуків істни. З критикою цієї імпрези я добре знайомий – її достатньо і на Вікіпедії (нажаль не на УкрВікі), і на форумах, і по різних блоґах тощо.

  Звичайно, абсурдно вважати, що вимкнення світла на одну годину матиме якісь економічні наслідки, навіть у планетарному режимі. Так само абсурдно говорити про зростання викиду парникових газів, спричиненого запаленням свічок по усій планеті на ту ж таки годину…

  Якщо Ви уважно прочтали останній абзац, то не могли не звернути увагу на те, що я закликаю свідомо приєднатись до Години Землі аби задуматись про стан навколишнього середовища, деребан землі національних парків і заповідників тощо.

  Боротьба зі змінами клімату – це те ж саме, чим займався дон Кіхот з Ламанчі, атакуючи вітряки… Клімат змінюється постійно, то є безперервний процес зі своїми стадіями позимніння та потепління. Шум довкола цієї ситуації інспірований для відмивання грошей, перерозподілу сфер впливу та вибивання економічної платформи з-під ніг країн видобувачок нафти. От і все…

  У мене є окрема думка щодо зміни клімату. Я уже дещо писав про це і ще напишу.

  “Станіславівський натураліст” згоден надати Вам свої сторінки для висловлення Вашої особливої думки. Ми знаємо, що Ви ведете два власні блоґи, публікуєтесь на сайті Українського наукового клубу, то ж, якщо маєте час і натхнення, ми із задоволенням опублікуємо Ваш критичнй огляд.

 3. […] Про саму акцію, її організаторів і справжні цілі “Станіславівський натураліст” детально описував, то ж тепер лише проаналізуємо її результати в місцевому масштабі… Одразу прошу дарувати мені за, м’яко кажучи, не дуже якісні знимки, на штатив для нічної витримки я щось ніяк не розживуся, а тут ще й “важкі” погодні умови, але ліпше один раз побачити, або намагатись роздивитись щось в темряві… Цікаво, чи то у готелі "Надія" немає клієнтів, а чи може їх примусово долучили до Години Землі, погасивши світло?… Джерело ілюстрації: Руслан Жирак […]

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 5 =