ГОДИНА ЗЕМЛІ У ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ: ПРОВАЛ ЧИ УСПІХ?

В Годину Землі погасли ліхтарі на Площі Міцкевича у Станіславові
В Годину Землі погасли ліхтарі на Площі Міцкевича у Станіславові

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

Майже за тиждень до всесвітньої акції Година Землі, міська влада Станіславова ґонорово заофірувала у ній свою участь. “Станіславівський натураліст” зразу ж пообіцяв відслідковувати усі промоції та імпрези присвячені цій події й висвітлювати їх на сторінках порталу. Проте, як виявилось, впродовж тижня висвітлювати, власне, і не було чого, тож довелось дочекатись суботи і побачити, яку атракцію підготувала мерія станіславянам.

Журнал Станіславівський натуралісТ

 

Станіславівська "Сотка" занурилась у темряву
Станіславівська "Сотка" занурилась у темряву

 

Мерія дотримала своєї обіцянки і вимкнула вуличне освітлення у центральній частині Станіславова. Проте, як у нас це ведеться ще із совєцких часів, хтось перестрахувався і ліхтарі погасли задовго до старту Години Землі в Україні. Таким чином, вулиця Січових Стрільців, Вічевий Майдан, “Сотка” і Площа Міцкевича занурилась в темряву. Спершу, я подумав, що у мене не все гаразд із годинником, але коли прийшов до ратуші, то виявилось, що центральний міський дзиґарок відстає аж на 15 хвилин! Коли куранти о 20:30 відрахували два удари довкола нічого не змінилось: перехожі, шпацируючи, насолоджувались першим теплим весняним вечором, тінейджери цілувались, обіймались і пили пиво на лавочках, а ратуша і Площа Ринок як ілюмінувались до того, так і продовжували, навіть через 40 хвилин, коли я знову повернувся сюди.

А от ратушу і Площу Ринок - головний символ Станіславова - не погасили...
А от ратушу і Площу Ринок - головний символ Станіславова - не погасили...

Вуличні ліхтарі не згасли на Майдані Шептицького, підсвічувалась і вірменська церква, а от греко-католицька катедра і фарний костел були занурені в темряву, – не знаю, чи то вони не ілюмінуються вночі, чи може таки долучились до Години Землі…

Зате вимкнули Тризуб на розі влиць Незалежності і Січових Стрільців
Зате вимкнули Тризуб на розі вулиць Незалежності і Січових Стрільців

Площа перед “Білим Домом” світилась, не вимкнули і підсвітку державного прапора на його даху, а от вулиця Незалежності – найдовша вулиця міста не освітлювалась лише до колишнього готелю “Україна”. Вимкнули навіть великий Тризуб на розі Незалежності і Січових Стрільців, який світиться щовечора. Справжнісінька темрява панувала по вулицях Франка, Лепкого, Коперніка, Гаркуші та ще кількох вуличках у цьому районі. Пройшовшись тут, мені нагадались “темні віки́” дев’яностих. В той же час Привокзальна Площа освітлювалась у повній мірі. А вулиця Ґрюндвальдська разом із будинком суду ілюмінувалися так, наче знову повернулось Різдво!

Ви можете придбати друкований журнал “Станіславівський натураліст”, перейшовши за цим лінком

Чого мерія досягла такою акцією? З однієї сторони, влада довела, що взявши на себе зобов’язання, вона може їх виконати і відповідає за свої дії. А з іншої сторони, орґанізація Години Землі у Станіславові була на дуже низькому рівні. Перехожі, яких я зустрічав на “Сотці” дивувалися чому не світять ліхтарі, багато хто взагалі не звертав уваги, адже відключити світло у нас можуть будь-коли… Не було інформаційної кампанії, яку обов’язково необхідно проводити до початку схожих імпрез. Лише НСОУ “Пласт” спромігся на рекламні плакати формату А3, та й ті, по одному, розклеювала приватна рекламна фірма (не казатиму назви). Сам плакат виконаний у чорних тонах, а профіль лампочки (яку мали б вимкнути…) скидався на зашморг шибениці, а гасло казало, що світ можна побачити у іншому світлі… І які тут можуть бути іще асоціації?.. Величезні монітори на Вічевому Майдані та Площі Ринок крутили рекламу, а мерія могла б викупити час і запустити ролики про Годину Землі – соціальна реклама, яку в Україні зобов’язані розміщувати безкоштовно, звісно, за домовленістю. Потрібно було б орґанізувати атракцію велелюдного зібрання і помпезного вимкнення освітлення ратуші за участю мера. Орґанізувати вогняні шоу, залучити місцевий молодіжний театр, молодіжні рокові, джазові та попгрупи. Для чого все це? Відповідь проста – мета всесвітньої акції Година Землі не економія електроенергії, а залучення громадськості до дискусії про нагальні зміни клімату, зламу суспільної свідомості, тиску на світові уряди для скорочення забруднення атмосфери і океанів, пошуку відновлювальних джерел енергії… Зазирніть на сайт Години Землі і повчіться як треба орґанізовувати схожі заходи.

У сухому залишку, мушу висловити жаль, що у Станіславові Година Землі була зведена лише до адміністративного “вимикання рубильника”. Ефективність такої орґанізації для суспільства склала великий круглий нуль…

admin Written by:

4 Comments

 1. Березень 30, 2009
  Reply

  Дякую за фоторепортаж! Чи не проти Ви будете використання цих матеріалів на офіційному сайті Години Землі? Зі вказівкою джерела звичайно!

 2. Березень 30, 2009
  Reply

  Пане Миколо, жодних заперечень не маю – можете використати наші дані на сайті Години Землі. Звісно із вказівкою джерела і активного гіперпосилання на “Станіславівський натураліст”.

 3. […] Місто долучилося до акції планетарного масштабу – це приємно і це факт. Порівняно з минулим роком помітні позитивні зміни – значно більше вулиць погасили свої ліхтарі: о пів на дев’яту вечора різко стемнілося на вулицях Коновальця і Чорновола (за винятком родильного дому, що нормально і навіть відрадно), де-не-де блимали ліхтарі в Парку Шевченка і на однойменній вулиці… […]

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 1 = 1