ЧИ МОЖНА ЖИТИ ВІЧНО?

ДНК - спадкова молекула живих організмів на Землі
ДНК - спадкова молекула живих організмів на Землі

Андрій ГЛОВ’ЯК та Ігор ЮРКЕВИЧ 

“Підредагувавши” нашу ДНК, ми незабаром зможемо продовжити своє життя на сотні років – якщо захочемо. Стів Коннор повідомляє про революційне відкриття, яке викликало розкол у науковому світі. Каліфорнійські учені створили генетично-модифікований живий організм, здатний жити в 10 разів довше, ніж йому належить. Це найбільше продовження терміну життя, якого донині удалося досягти дослідникам, що досліджують механізми старіння. Якщо коли-небудь удасться застосувати цю методику до людей, то одного дня вони зможуть доживати до 800 років. Та чи реалістична ця перспектива?  

Волтер Лонґо – один із невеликої, але впливової групи фахівців в даній області, які вважають, що жити 800 років не просто можливо, але і неминуче. Саме його роботи в Університеті Південної Каліфорнії спричинили створення штаму дріжджового грибка, який може жити 10 тижнів або ще довше, тоді як звичайний грибок лише, максимум, тиждень. Викресливши з геному грибка два гени, і посадивши його на низькокалорійну дієту, Лонґо зумів вдесятеро продовжити термін життя звичайних дріжджових клітин, якими користуються пекарі і пивовари. Звичайно, різниця між дріжджовою клітиною і людиною величезна, та це не перешкодило Лонґо і його колегам заявити, що їх дослідження мають безпосереднє відношення до проблеми старіння і довгожительства людей. “Ми закладаємо основи для перепрограмування організму на здорове життя. Якщо ми зможемо розібратися, як працює механізм довгожительства, його удасться застосувати до всіх клітин будь-якого живого організму”, – говорить Лонґо. “Ми дуже, дуже далекі від того, аби продовжити життя людини до 800 років, – додає він, – Проте, гадаю, не так важко буде продовжити життя до 120 років, при збереженні здоров’я, але в певний момент, вважаю, стане можливо продовжувати людям життя років до 800. Я не вважаю, що для будь-якого організму існує верхній ліміт тривалості життя”.

admin Written by:

5 Comments

 1. Спілка Готів України
  Грудень 27, 2009
  Reply

  Так, людина може жити тисячу та більше років при певних умовах. Але ми усі живемо вічно, тому що після смерті душі переходять у нову фізичну оболонку (за наявності успішного астрального проеціювання та при відсутності певного процесу переходу до безсмертя у мертвій оболонці) і продовжують своє існування нескінченно.

 2. Грудень 27, 2009
  Reply

  Полишаючи метафізичні абстракції та філософування, у сухому залишку отримуємо матеріалістичні підстави для подовження біологічного і ментального життя окремо взятого індивідууму. Біологи – це єретики епохи середньовіччя, котра гряде в черговий раз…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 + = 27