ШУКАЄМО КОМИ…

Рубати чи не рубати? Ось у чім питання... (Майже за Шекспіром). Колаж Андрія М. Замороки


Андрій М. ЗАМОРОКА

Нещодавня публікація “Станіславівського натураліста” про рубки лісу у Ґорґанах викликала потужний резонанс як у лавах громадськості, так й природоохоронних територій та суб’єктів господарювання. Власне, аби знайти оті “коми” у риторичному запитанні: “рубати чи зберегти?”, ми звернулися до дирекції ДП “Надвірнянське лісове господарство” – підприємства, котре безпосередньо веде лісозаготівлю на згаданій нами території.


Адміністрація ДП "Надвірнянське лісове господарство". Джерело ілюстрації: http://nlg.org.ua

По-правді кажучи, пан Костянтин Турчак – директор ДП “Надвірнянське лісове господарство” не вельми був втішений нашою публікацією про рубки у підвідомчі його підприємству лісах, якщо не сказати навпаки. Однак, згодився надати свій коментар на статтю, що є справедливим з точки зору паритету поглядів.

пан Костянтин Турчак. Джерело ілюстрації: http://nlg.org.ua

Як зазначив пан Турчак, ДП “Надвірнянське лісове господарство” є підприємством, що окрім лісозаготівлі, також займається питаннями охорони, захисту, раціонального використання та відтворення лісів, а їхнє використання є невиснажливим. Він запевнив нас, що рубки лісу є плановими, і не мають жодного стосунку до заанонсованого раніше проекту реконструкції дороги Яремче-Зелена-Бистриця.

Щодо наших претензій на “безгосподарність”, “залишки деревини” та “не утилізовані відходи рубок”, то директор ДП “Надвірнянське лісове господарство” відповів, що існує певний технологічний процес лісорозробки. Цей процес передбачає валку, трелювання, складування й вивіз деревини і зроблені нами світлини відображають різні стадії цього процесу. Тоді як після завершення розробки, лісосіка розчищається від відходів та упорядковується.

Лісосіка. Джерело ілюстрації: Олександр Варґа

Разом з тим, пан Турчак арґументував, що рубки є необхідними для розчищення лісових доріг, що дозволяє їм просихати й убезпечує їх від заболочення. Ліси також потребують розчищення від повалених дерев та хащів. На вирубках залишено поодинокі буки-насінники, а смерека інтенсивно поновлюється. Усе це реґламентується нормами ведення лісового господарства, а їхнє підприємство є одним із найуспішніших у області. Надвірнянсье ЛГ облаштувало рекреаційну зону на водоспадах Зелениці – збудовано бесідки, оглядовий майданчик, поручні.

Певне непорозуміння виникло також і з назвою ріки Зубрівка – “Станіславівський натураліст” використовує саме цю назву, яка відображена на топографічних й туристичних мапах, а у матеріалах лісовпорядкування використовується інша назва – ріка Ельма.

“Станіславівський натураліст” не коментує викладений вище текст, а залишає це право своїм читачам, – маючи дві точки зору, висновки робіть самі.

admin Written by:

10 Comments

 1. Вася
  Травень 18, 2010
  Reply

  Вот это харя!

 2. Podorozhnik
  Травень 19, 2010
  Reply

  Гуцул з бензопелою, шо мавпа з гарантою 🙂 .
  “також займається питаннями охорони, захисту, раціонального використання та відтворення лісів” – шо охоряняти, пні?

 3. Гуцул з безнопилою
  Травень 19, 2010
  Reply

  Особисто не маю відношення до лісів, окрім як ходжу тутди на відпочинок, і вони мені дійсно дорогі. Наші ліси дійсно не в найкращому стані і питанням їх захисту варто виділяти більше уваги. Але все ж гадаю, що кожен повинен робити свою роботу. Вирубка лісів поганою є коли вона здійснюється стихійно.

  Ви там “Станіславський натуралісте” краще все ж оприділіться, тому, що в умовах невизначеності будь який інтелектуальний механізм споживає найбільше ресурсів, а якщо ці ресурси станіславські то вони є не лише вашими ))). Це по перше не гуманно, а по друге подібне на то, що в народі називається “подтрєекатєльство” і якщо це замовний матеріал то мені за вас соромно.

  У даному випадку нехай собі люди працюють, якщо треба рубати, значить треба…
  В погоні за сенсацією не варто створювати на цьому грунті якихось резонансних подій, оскільки розбалансувавши таким чином діяльность стратегічного для області підприємства нічого хорошого для області ми таким чином не зробимо.

 4. andy_pit
  Травень 19, 2010
  Reply

  “рубки є необхідними для розчищення лісових доріг, що дозволяє їм просихати й убезпечує їх від заболочення.”
  Незрозумів цього речення – яке відношення мають рубки і сухі дороги??

 5. Podorozhnik
  Травень 19, 2010
  Reply

  Певно про дровосєків – вони точно не просихають!!! Ги-ги 🙂

 6. Manager
  Травень 19, 2010
  Reply

  Хороший рекламный ход. Сначала организовали скандал, а потом рекламу – наиболие успешный лесхоз в области. Пропиарили на всю Украину – теперь все знают где Надворная и лесхоз… Интересно, сколько вам заплатили? Не секрет? Только честно.

 7. Гуцул з безнопилою
  Травень 20, 2010
  Reply

  Ха… тоже варіант 🙂 …я якось і не подумав. }{ай живуть народні умільці!!!

 8. turist
  Червень 3, 2010
  Reply

  Гуцул з безнопилою (бензопилою??) вочевидь лукавить 🙁 “Особисто не маю відношення до лісів, окрім як ходжу тутди на відпочинок, і вони мені дійсно дорогі” – скидається принаймі такою.

 9. Жовтень 18, 2012
  Reply

  Я думаю природа може сама розібратися де їй бути заболоченій а де сухій. Заболочення доріг. Значить там тече напростро струмок. А якщо його прибрати то припинится постачання водою цієї місцини. Ходили з сім”єю по Горганах – вирубки так і ведутся. Цілий схил гори як ідти до Довбушанки. При чому ізза їзди лісовозів струмки з водою розлилися з русла. Набрати воду не можна. А за струмками теж треба доглядати – по дорогах де їдуть машини ставити труби розчищати їх. А багато струмків пересохло. Так що невідомо що робить це господарство лісове.

 10. Жовтень 29, 2012
  Reply

  Пані Viola, власне, усім добре відомо, що саме робить лісове господарство…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

85 + = 88