НІМЕЧЧИНА ЗАБОРОНИЛА ВИРОЩУВАТИ ҐЕНЕТИЧНО МОДИФІКОВАНУ КУКУРУДЗУ

Кукурудза
Кукурудза

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

Німеччина офіційно заборонила вирощувати генетично модифіковану кукурудзу на своїй території, ставши шостою, за ліком, країною Європейського Союзу, яка прийняла таке рішення. Заяву німецької влади з ентузіазмом сприйняли активісти “Ґрінпісу”, які уже давно виступають проти виробництва та розповсюдження ґенетично модифікованих орґанізмів.

Журнал Станіславівський натуралісТ

У Європейському Союзі дозволено вирощувати один-єдиний сорт ґенетично модифікованих орґанізмів – кукурудзу МОН810 від американської біотехнологічної фірми “Монсанто”. Після довгих дискусій та надзвичайно суперечливих досліджень, які фінансувалися як противниками, так і прихильниками ГМО, влада Німеччини прийняла не легке рішення про заборону вирощування цього сорту кукурудзи. Особливий вплив на рішення уряду мали “німецькі зелені”, які, по суті, пролобіювали дану ухвалу. На пресовій конференції, міністр сільського господарства Німеччини пояснила прийняття урядом такої постанови тим, що вплив даної кукурудзи на орґанізм людини і навколишнє середовище залишається не вивченим, а відтак уряд не може ризикувати здоров’ям нації. Зрозуміло, що таке рішення є політичним, а не науково обґрунтованим.

Ви можете придбати друкований журнал “Станіславівський натураліст”, перейшовши за цим лінком

Одночасно еврочиновники з Брюсселю не коментують рішення Берліна. Проте, більшість із постанов Єврокомісії, що були виданими досі, підтримували вирощування та використання ґенетично модифікованих орґанізмів, як джерела якісної та дешевої харчової продукції. Очевидно, що у Брюсселі за це питання до часу європейських виборів ніхто не буде братися, оскільки громадська думка громадян Європейського Союзу схиляється доведення традиційного сільського господарства.

admin Written by:

4 Comments

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

82 + = 83