Category: Земноводні

Квітень 5, 2011
Саламандра Амбістома плямиста (Ambystoma maculatum (Shaw, 1802). Джерело ілюстрації: http://www.duke.edu

Андрій М. ЗАМОРОКА

Взаємозв’язок між саламандрою Амбістомою плямистою (Ambystoma maculatum (Shaw, 1802) та зеленою водорістю Яйцелюбою амбістомовою (Oophila amblystomatis Lambert Ex Printz, 1927) відомий ще із кінця ХІХ століття, одначе, вчені завжди вважали, що ці водорості є ектосимбіотичними мутуалістами. Це значить, що вони заселяли ікру саламандри, проникаючи із зовнішнього середовища, і використовували її як природний захист від своїх ворогів – одноклітинних хижаків, наприклад інфузорій чи амеб. Але найсвіжіше дослідження цього взаємозв’язку цілковито перевернуло уявлення про нього – це перший приклад евкаріотичного ендосимбіонта у хребетних тварин!

Січень 22, 2010
Саламндра велетенська японська (Andrias japonicus Temminck, 1837). Джерело: http://www.arkive.org
Саламндра велетенська японська (Andrias japonicus Temminck, 1837). Джерело: http://www.arkive.org

 

Андрій М ЗАМОРОКА

 

Коли у 1726 році швецький натураліст Йоганн Якоб Шайхцер з-поміж різноманітних скам’янілостей знайшов відбиток більш, ніж метрового розміру скелета, то перед спраглою на різні чуда і атракції публікою бюрґерів XVIII століття постала дивовижна картинна Господнього втручання у людське життя. Шайхцер оголосив, що скелет належить людині часів Усесвітнього потопу. Він так і назвав свою знахідку: Людина допотопна (Homo diluvii testis)…

Серпень 27, 2009
Центролена ілекс (Centrolene ilex (Savage, 1967). Джерело:  http://www.calphotos.berkeley.edu
Центролена ілекс (Centrolene ilex (Savage, 1967). Джерело: http://www.calphotos.berkeley.edu

 

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

У продовження рубрики дивні тварини, нині розповім про незвичних скляних жаб-кроківок. Ясна річ, мова йде не про витвір людських рук, а про живих істот, настільки парадоксальних і настільки неймовірних, що їх, направду, можна назвати справжніми діамантами тропічних лісів. Їхній вигляд, спершу викликає подив, а потім захоплення тим, якою красивою і філіґранною може бути природа. Вони видаються настільки витонченими, що здається, наче достатньо великої краплини дощу, аби розбити на друзки цих жабок…

Липень 14, 2009
Урспелерпес Брюса (Urspelerpes brucei C. D. Camp et cet.)
Урспелерпес Брюса (Urspelerpes brucei C. D. Camp et cet.)

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

У липневому випуску Зоологічного Журналу (Journal of Zoology) група вчених з П’єдмонського коледжу, університетів Місурі, Джорджії, Східної Кароліни та Каліфорнії опублікували першоопис нового виду саламандр із Аппалацьких гір у США. Новий вид отримав наукову назву – Урспелерпес Брюса (Urspelerpes brucei C. D. Camp et cet., 2009) на честь доктора Ричарда Брюса, що впродовж багатьох років вивчав саламандр.

Лютий 22, 2009
Амереґа трисмуга (Аmeerega trivittata)
Амереґа трисмуга (Аmeerega trivittata)

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

Одними із найбільш екзотичних тераріумних тварин, якщо не зважати на павуків-птахоїдів, є жаби-дереволази (Dendrobatidae). Родом із Південної та Центральної Америк, ці маленькі – всього 1,8-4 см – жабки вирізняються з-поміж усіх своїх близьких і далеких родичів найнеймовірнішими комбінаціями кольорів у забарвленні тіла: від світло-синього до яскраво червоного. Їх утримання у домашніх тераріумах набуває дедалі більшої популярності, особливо це помітно у Нідерландах та Німеччині. Пропоную Вам коротенький екскурс всередину тераріуму.

Журнал Станіславівський натуралісТ