Category: Дивні тварини

Вересень 7, 2017

Андрій М. ЗАМОРОКА та Юрій КОЗОРІЗ

У лютому 2015-го, на складі одного із будівельних супермаркетів нашого Станіславова, працівнику трапилась на очі дивна істота – звідусіль облямована численними і довжелезними ногами-мацальцями. І може б вона стала жертвою байдужого черевика, якби не допитлива натура біолога й природолюба, що упізнала в цій істоті мухоловку – багатоніжку, занесену до Червоної книги України. Дивовижно, але цей теплолюбний вид є мешканцем Середземномор’я!

Червень 4, 2015

Мулистий стрибун - земноводна риба. Джерело ілюстрації: http://www.fotoaparat.cz

Андрій ГЛОВ’ЯК

Однією із дивовижних тварин манґрових тропічних лісів є риба, відома за назвою мулистий стрибун – це земноводна істота, яка замешкала і воду і суходіл. Вона здатна дихати як повітрям, так розчиненим у воді киснем. Може вільно плавати у воді, і з легкістю повзати й стрибати по суходолі, коренях й стовбурах мнаґрів…

Листопад 28, 2011
Галіцефалоб Мефістофель - істота із глибин підземелля... Джерело ілюстрації: http://finunu.files.wordpress.com

Андрій М. ЗАМОРОКА

Рідкісний випадок трапився вченим зробити відкриття, яке спонукало їх пригадати відому трагедію Йоґана Вольвґанґа Ґете “Фауст”… Майже, як і у “Фаусті”, науковці здійснили мандрівку на понад три з половиною кілометри в глибину Землі (ледь що не “сім кіл пекла”…), де натрапили на дивовижну істоту… Вона настільки була несподіваною, що фактично зробила переворот у екології тварин…

Листопад 19, 2011
Уакарі червоний із "сумним", наче людським обличчям... Джерело ілюстрації: http://www.visualphotos.com

Руслан ЖИРАК

У верхів’ях Амазонії – між ріками Жапура, Ульяґа й Андами – у найбагатшій екосистемі на Землі, у кронах тропічного лісу мешкає маленька мавпа із сумним, майже людським обличчям. Ця мавпа, Уакарі червоний, – один із найрідкісніших і найполохливіших приматів на планеті…

Листопад 16, 2011
Довгоп'ят. Джерело ілюстрації: http://www.arkive.org

Руслан ЖИРАК

Є у Південно-Східній Азії – на незліченних островах від Суматри до Філіппін – чудернацькі істоти, що називаються Довгоп’ятами. Вони вирізняються з-поміж інших приматів своїм незвичайним виглядом – дійсно велетенськими очима, загостреними вушками, і певна річ, довгими і голими “щурячими” хвостами…

Листопад 11, 2011
Цей пронизливий погляд Ай-ай... Джерело ілюстрації: http://www.arkive.org

Руслан ЖИРАК

У продовження теми про дивовижних приматів, тобто наших з Вами родичів у дикій природі, сьогодні розповім про невеличке створіння із Мадаґаскару на ймення Ай-ай. Його знають ще під назвою Мадагаскарська руконіжка (Daubentonia madagascariensis Gremlin, 1788) і він, тобто вона належить до мокроносих мавп (Strepsirrhini E. Geoffroy, 1812) – це єдиний із сучасних видів з родини Руконіжкових (Daubentoniidae).

Листопад 9, 2011
Примати. Джерело ілюстрації: http://www.etoday.ru

Руслан ЖИРАК

Погодьтеся, здивувати сьогодні когось незвичним зовнішнім виглядом доволі складно. Все списується на епатаж, моду, ґламур. Вже давно прижилось кліше – чим страшніше – тим модніше. Виявляється в світі природи теж є випадки, коли зовнішність або габітус деяких представників тваринного царства змушує звернути на них увагу…А розпочати зрозуміло варто з найближчих до нас за виглядом і не тільки ссавців – приматів.

Листопад 6, 2011
Макропіна малорота - дивовижна риби із "прозорою головою"... Джерело ілюстрації: http://21stoleti.cz

Андрій ГЛОВ’ЯК

Вперше, цю незвичайну глибоководну рибу, широкому загалу продемонстрували зовсім недавно – в 2004-му році. Саме тоді вченим вдалось зробити її фотознімки у природньому середовищі, які одразу ж зчинили фурор і відкрили невідомі раніше факти про неї. До цього часу, а вперше Макропіну малороту (Macropinna microstoma Chapman, 1939) – така її наукова назва – було описано у 1939-му році, нею цікавились лише зоологи, особливо її велетенськими очима…

Грудень 12, 2010
Вражають незвичністю своєї колорації та сосископдібними променями Морські зіркі блакитні звичайні (Linckia laevigata (Linnaeus, 1758). Джерело ілюстрації: http://species.dejongmarinelife.nl

Андрій М. ЗАМОРОКА

В уяві кожного морська зірка асоціюється із відпочинком на морі та “класичними” червоними зірками зі шкільних книжок чи туристичної реклами. Одначе, ці істоти настільки різноманітні, і як правило, далекі від “правильної” п’ятикутної форми, а частіше взагалі багатопроменеві… Морські зірки блакитні (Linckia Nardo, 1834) приналежні до когорти саме таких незвичних зірок…

Квітень 14, 2010
Тихоходи - найекстремальніші тварини у світі. Джерело ілюстрації: http://www.protist.i.hosei.ac.jp


Андрій М. ЗАМОРОКА

Світ довкола нас є надзвичайно різноманітним і дуже непередбачуваним. Часом, звичні нам речі проявляють неочікувані властивості, здається ми знаємо достатньо багато, проте, щоразу жива природа нас дивує новими відкриттями. Сьогодні хочу розповісти Вам про неймовірних, почасти відомих, а подекуди й незнаних тварин, які живуть за межами звичного нам комфортного світу.