Category: Акваріум

Січень 13, 2014

Сом-примара. Джерело ілюстрації: http://www.tankgeek.com

Андрій М. ЗАМОРОКА

Якось, грудневого недільного ранку, я завітав на станіславівський зоологічний ринок, і до своєї втіхи, виявив у одному із численних акваріумів невеличких прозорих риб Криптоптерусів. З-поміж акваріумних хобістів ці риби знані за назвою шкляні соми або соми-примари. То й не дивно, адже мініатюрні тіла цих риб є цілковито прозорими, наче шкло. Ці, направду, габітуально харизматичні риби, на жаль, ще не здобули широкого розповсюдження у любительських акваріумах. Чому так, і як еволюція витворила таке чудо природи? Про це далі.

Червень 27, 2010
Малавійські цихліди у акваріумі вражають своїми кольорами та формами. Джерело ілюстрації: http://talks.mark-itt.ru

Андрій М. ЗАМОРОКА

Яка ж то атракція, скажу я Вам, спостерігати різнобарв’я малавійських цихлід у акваріумі! Натхнення для чинного допису надав мені візит до одного мого доброго колєґи, зрештою, такого ж натураліста, як і я. У нього чималий акваріум, населений неймовірної краси рибами з озера Малаві. Це настільки відверто колоровані риби – усіх відтінків від майже сірого, до блакитного, і аж до яскраво-помаранчевого, вертикально і поздовжньо посмуговані, що у мене аж запаморочилось в голові… Чудово декорований шматками алябастру із Вовчинецьких Гір, химерно закрученими корчами, вийнятими із Бистриці і лаконічними кущиками ехінодорусів, малавійський акваріум справив на мене незабутнє враження.

Жовтень 14, 2009
Вуалева форма Цихліди-метелика. Джерело: http://www.atlas.drpez.org
Вуалева форма Цихліди-метелика. Джерело: http://www.atlas.drpez.org

 

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

Мабуть, найбільш веселковою з-поміж усіх акваріумних рибок є південноамериканська Цихліда-метелик. Незвично дрібна, як на родичку скалярій, дискусів і малавійських цихлід, вона привертає увагу акваріумістів своїм феєричним забарвленням і неординарною поведінкою. На відміну від своїх великих і дорогих родичок, Цихліда-метелик не стала офісним символом феншую, а залишається домашнім улюбленцем для величезної кількості акваріумних хобістів по всьому світі. 

Серпень 25, 2009
Піранія червона (Pygocentrus nattereri Kner, 1858). джерело: http://www.tropicarium.se
Піранія червона (Pygocentrus nattereri Kner, 1858). Джерело: http://www.tropicarium.se

 

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

Мені неодноразово доводилось чути від знайомих усілякі небилиці про піраній, саме це й слугувало приводом до написання статті, яку Ви маєте нагоду зараз читати. Для більшості жителів Станіславова, та й України загалом, піранія відома за голлівудськими фільмами жахів, тому немає нічого дивного, що забачивши цю тропічну рибу в акваріумі усіх цікавить чи бува не кусала вона господаря або як власник змінює воду… Між хворобливою уявою кіношних режисерів та сценаристів і природою існує суттєва відмінність, ба, більше – вони цілком протилежні. Для перших важливо здивувати і вразити глядача, залишивши у його свідомості глибокий слід, а для природи – оптимізувати екосистему…

Травень 10, 2009
Зграйка Геміґрамусів Блегера у акваріумі
Зграйка Геміґрамусів Блегера у акваріумі

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

У 1924 році німецький зоолог Ернест Ахль (Ernst Ahl) опублікував науковий опис маленької тропічної рибки з червоною головою і прозорим тілом, спійманої у низов’ї Амазонки, яка, отримала назву Геміґрамус червоноротий (Hemigrammus rhodostomus Ahl, 1924). Він навіть не підозрював, що уже після Другої світової війни ця рибка стане популярною між акваріумістів. Ернст Ахль не дожив до закінчення війни, загинувши у лютому 1945 року у тодішній Югославії… Проте, здійснене ним відкриття увіковічнило його ім’я в історії науки та акваріумістики.

Березень 25, 2009
Неони червоні (Paracheirodon axelrodi) у акваріумі
Неони червоні (Paracheirodon axelrodi) у акваріумі

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

Якось, одна моя коліжанка, яка не вельми знається на акваріумах та його мешканцях, побачивши у мене зграйку яскравих рибок, із надзвичайним захопленням вигукнула: “Та це ж неонки”! Зрештою, вона була не так вже й далеко від істини, адже у акваріумі справді, плавали неони – південноамериканські рибки, причому зразу трьох видів. Ці маленькі рибки, завдяки своєму яскравому забарвленню, здобули шалену популярність між акваріумістами. Власне, про них й піде мова далі.

Журнал Станіславівський натуралісТ

Лютий 4, 2009
Чарівний світ акваріуму
Чарівний світ акваріуму

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

Декорування акваріуму залежить від смаку та вподобань його власника. На Землі налічується понад 65 мільйонів акваріумістів, і повірте мені, не існує жодного акваріуму із однаковим декором. Це залежить від багатьох факторів: типу води, видів рослин, їх догляду і видів рибок, що утримуються. Але найперше – то відчуття прекрасного у самого акваріуміста. Часом, за мінімуму декоративних об’єктів, можна створити справжній живий шедевр, а іноді необхідні значні зусилля та грошові затрати. Та як би там не було, але при декоруванні слід керуватися кількома ключовими правилами креативу, які ми розглянемо далі…

Журнал Станіславівський натуралісТ

Січень 29, 2009
Цихліди Південної Америки
Цихліди Південної Америки

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

Останнє десятиліття відзначилось популяризацією утримання риб-цихлід на теренах України, особливо африканських. Акваріуми, декоровані під африканські озера Малаві чи Вікторія, стали звичним явищем у офісах великих компаній, готелях, приватних клініках тощо. Африканські цихліди вражають різноманіттям кольорів та форм, і є величезною атракцією для клієнтів згаданих установ. А підприємливі акваріумісти пропонують їм саме таких риб, зважаючи на їх дороговизну. Проте, якщо цихлові риби центральної Африки лише-лише досягли свого піку популярності, то південноамериканські цихліди давно завоювали серця акваріумістів.

Журнал Станіславівський натуралісТ

Січень 19, 2009
Геміґраммус середній (Hemigrammus intermedia)
Геміґраммус середній (Hemigrammus intermedia)

 

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

Різноманіття харацинових чи, як їх інакше називають, тетрових рибок просто вражає своїми барвами та формами, тому й не дивно, що вони стали популярними у домашніх акваріумах. Яскраві рибки, які снують по акваріуму такими живими зграйками, відомі й поміж людей далеких від акваріумістики. Найбільш популярними стали неони, мінори, тернеції, скляні тетри та незліченна кількість інших. У повсякденному житті ці маленькі рухливі кольорові рибки отримали тривіальну назву Тетри, яка є скороченням від назви роду Тетрагоноптерус.

Березень 3, 2008

skalyarii.jpg

Андрій М. Заморока

Акваріум заворожує, приковує погляд і заставляє забути про всі буденні проблеми та проблемки. Неквапні тропічні рибки всіляких кольорів та форм, соковита зелень водних рослин розслабляють і дають натхнення. У світі налічується більше 65-и мільйонів акваріумістів, які із живих тварин і рослин творять справжні шедеври. Розповімо лише про кілька варіацій… Розміри і форми акваріумів дуже варіюють. Існує надзвичайно широкий вибір акваріумів на будь-який смак і мірку найвибагливішого покупця. Декорувати акваріум можна як завгодно, і як заманеться: можуть бути символічні акваріуми з рибами певних кольорів, тематичні – з рибами певної родини, роду чи лише одного виду, ґеографічні – з рибами і рослинами певної частини Світу, взагалі без риб і т.д.