Андрій М. ЗАМОРОКА
Четверо австалійських біологів стверджують, що за допомогою ґенетичних методів знайшли мульти-ґенний доказ існування нового виду дельфінів у південноавстралійських водах. Проте, так і не присвоїли йому, належної кожному виду, наукової назви, а натомість розгорнули дискусію на сторінках наукового журналу.
Індійський пляшконосий дельфін (Tursiops aduncus)
Правда, сама дискусія не є широкомасштабною, оскільки їхня публікація у журналі Molecular Phylogenetics and Evolution (Молекулярна Філоґенетика та Еволюція) – це коротке повідомлення, в якому Люціана Мьоллер, Керстін Більґман, Кейт Чарльтон-Роб та Люціано Бегереґарай з університетів Макваєра та Монаша, стисло подають відомості про свої дослідження. Проводячи моніторинґ генетичної спорідненості популяцій пляшконосих дельфінів – Тихоокеанського (Tursiops truncatus) та Індійського (Tursiops aduncus) – вчені випадково виявили дуже сильно відмінну, на ґенетичному рівні, сім’ю дельфінів. Ґенетики дослідили відмінності у структурах ферменту цитохрому b, декотрих ґенів мітохондріальних ДНК, а також мікросателітів, і за усіма цими ознаками виявилось, що перед ними новий, невідомий науці вид. Найцікавішим є той факт, що ззовні між “Південноавстралійськими дельфінами” й Тихоокеанським та Індійським дельфінами немає відмінності, а за ґенетичними тестами вони близькі до Дельфіна Фрейзера (Lagenodelphis hosei), проте, з яким абсолютно не подібні…
Дельфін Фрейзера (Lagenodelphis hosei)
Вчені наполягають на необхідності виокремлення їх в якості нового виду і обґрунтовують це низкою ґенетичних відмінностей. На основі порівняння отриманих даних вони стверджують, що Дельфін Фрейзера та “Південноавстралійський дельфін” розділились приблизно 2-5 мільйонів років тому, еволюціонувавши у два різні види. Але, незважаючи на наведені ними докази, біологи так і не описали нового виду…
[…] Tursiops sp. n. L.M. Möller et cet., 2008 – новий вид дельфінів з […]