Category: Астероїди та метеорити

Листопад 9, 2018

Андрій М. ЗАМОРОКА

Рік тому у Сонячну систему з немислимою швидкістю 314000 кілометрів за годину увійшов загадковий об’єкт, що отримав назву “Овмуамуа”. Він пролетів у просторі між Сонцем і орбітою Меркурію, й у цьому році покидає нашу обитель. Усе б нічого, але астрономи не можуть дійти згоди що це було: астероїд чи комета? Більше того заміри виявили, що об’єкт, покидаючи Сонячну систему, рухається із прискоренням, яке описати згідно законів небесної механіки видається неймовірним. А тим часом у довколанаукових колах ширяться думки, що Овмуамуа – ніякий не астероїд чи комета, а міжзоряний корабель-розвідник інопланетної цивілізації! То ж що це таки було?…

Квітень 11, 2011

Астероїдний апокаліпсис для людської цивілізації - цілком ймовірний варіант. Джерело ілюстрації: http://nostradamus2012prediction.com

Микола ПЕТРАЩУК

Зараз в Сонячній системі відкриті сотні тисяч астероїдів. На початку 2010 році в базах даних нараховувалось 540573 об’єктів, у 257455 точно визначені орбіти і їм присвоєний офіційний номер. 15615 з них на цей момент мали офіційно затверджену назву. Часто в американських блокбастерах чи в публікаціях в “жовтій пресі” обігрується ситуація коли на землю падає астероїд. Спробуємо розібратись, що ж це за небесні тіла і наскільки загроза від них актуальна.

Серпень 11, 2009
Зорепад
Зорепад

Андрій М. ЗАМОРОКА

То був серпень 2006-го року, коли ми з товаришами мандрували через Мармароські гори, або як їх ще називають Гуцульські Альпи. Мабуть із пам’яті ніколи не зітреться згадка про нічний перехід Білим Потоком – темні височезні гори, занімілий ліс і безмежно глибоке зоряне небо… Над нами раз-по-раз небосхил прокреслювали “зірки, що падають”, а ми зупинялись аби знову і знову загадати бажання… Серпень – то час зоряних дощів, які називаються “Персеїди”.