ДЕРИБАН ЯЛТИНСЬКОГО ЗАПОВІДНИКА

Ялтинський гірсько-лісовий заповідник. Джерело ілюстрації:http://uastudent.com

Андрій М. ЗАМОРОКА

У 1973-му році, на південних схилах Кримських Гір, був створений Ялтинський гірсько-лісовий заповідник, покликаний оберігати старовікові ліси Сосни кримської, Бука східного та середземноморського скребу, які є унікальними для України екосистемами. Багатство флори, фауни, ландшафтів, м’який морський клімат зробили заповідник одним із найкрасивіших місць в Україні, а заразом, – жаданими усіма довколишні терени. Сьогодні, коли ціни на землю в околицях заповідника сягли захмарних висот, а попит на неї лише зростає, над заповідником нависла реальна загроза відчуження значної частини його території…

У передчуванні приходу Нового Року, разом із шумом передсвяткової колотнечі, 30 грудня 2012-го, Ялтинська міська рада прийняла рішення про розширення меж населених пунктів у її складі на 400 гектарів. Цьому волевиявленню депутатів передували схожі рішення чи не в усіх селищах Ялтинської міської ради: Ґурзуфській, Фороській, Лівадійській, Симеїзькій… І усе було б нічого, якби розширення курортної зони не відбувалось за рахунок відчуження землі від Ялтинського гірсько-лісового заповідника. Схожі рішення були прийняті і міською радою Алупки, яка незаконно виділила майже 100 гектарів заповідних земель для приватної забудови.

Ялта зазіхнула на землі Ялтинського заповідника. Джерело ілюстрації: http://crimea-tourism.com

Рішення селищних рад Ялтинської міськради та Алупки були опротестовані прокуратурою у судах й визнані незаконними, а Міністерство екології та природних ресурсів України відмовило у погодженні вилучення та надання земельних ділянок, розташованих в межах Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника та комплексної пам’ятки природи місцевого значення “Мис Меґаном” для індивідуального житлового будівництва, оскільки це суперечить статтям 7, 16, 28 Закону України “Про природно-заповідний фонд України”. Одначе, незважаючи на ці заходи державної влади, Ялтинська міська рада таки прийняла відповідне рішення про розширення своїх меж за рахунок заповідних земель.

Елементи середземноморського скребу на південному узбережжі Криму - унікальні рослинні угруповання в Україні. Джерело ілюстрації: http://www.ark.gov.ua

Разом з тим, місцеві ради усіляко підтримують “Проект зміни меж і розширення Ялтинського гірсько-лісового заповідника”, згідно якого його площа повинна збільшитись із 14,5 до 17,5 тисяч гектарів, а між заповідником та населеними пунктами південного берегу Криму буде створена буферна зона. Проте, поруч благих намірів у заповідника вилучать землі, на яких охороняються рідкісні екосистеми середземноморського скребу.

Земельні пристрасті довкола Ялтинського гірсько-лісового заповідника – це спроба легалізувати незаконно захоплені території, які де-факто перебувають у приватній власності. Окрім того, переведення, колись заповідних, земель у власність територіальних громад, спричиниться до низки корупційних схем та зловживань із землевідведенням та продажем землі, які не будуть спрямовані на розвиток цих громад, а лише на збагачення окремих посадовців. Громадськість повинна сказати сво рішуче “НІ” вилученню земель заповідника.

admin Written by:

One Comment

  1. Євген Новосад.
    Лютий 2, 2013
    Reply

    Учора дивився коментар по ТБ про засміченість околиць Ялти. Це жах.
    Пане, Андрію, хотів би повернутися до наших спільних справ. Обрав листування, не користуючись телефоном, оскільки маємо ще трохи часу перед тим. як можна і треба буде виходити у поле. Прошу мене поінформувати у зручний для Вас спосіб.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 2 = 1