ГОВОРИЛА-БАЛАКАЛА… ДЕПУТАТИ ЗНОВУ ЗА СВОЄ!

Джипами і карабінами по заповідниках... Джерело ілюстрації: http://www.aresult.ru

Андрій М. ЗАМОРОКА

Не минуло й місяця після з’яви і шкандального відкликання законопроекту № 7288, який передбачав ведення мисливства у біосферних заповідниках, як 1-го грудня 2010 року той таки ж законопроект лише під номером 7421 знову надійшов до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. От лише від імені інших депутатів…

Чи залишиться ще дичина в українських лісах залежить від депутатів. Джерело ілюстрації: http://gusevhunting.ru

Якщо проект №7288 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” спершу мав двох авторів панів Володимира Макеєнка і Леоніда Клімова, то у №7421 автори змінились, і тепер їх уже п’ятеро: пани Ігор Рибаков, Володимир Каплієнко, Геннадій Задирко, Микола Комар та Валерій Камчатний, хоча, ні у тексті, а ні у пояснювальній записці до законопроекту не змінили жодної букви… Цікаво, а чи знають ті депутати, чотири з яких були у БЮТі і перейшли свого часу, до коаліції, а пан Микола Комар є заступником голови фракції Партії реґіонів, що законопроект поданий від їхнього імені?…

“Станіславівський натураліст” публікує відкритий лист директора Київського еколого-культурного центру пана Володимира Борейка, Голові Верховної Ради України, пану Володимиру Литвину:

“Ні – полюванню в заповідниках!”

Шановний Володимире Михайловичу!

Днями у Верховній Раді України, незважаючи на численні протести громадськості та преси, повторно зареєстровано законопроект про дозвіл мисливства у заповідниках (проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” №7288 від 02.12.2010 р.). Автори – народні депутати І. Рибаков, В. Каплієнко, Г. Задирко, М. Комар та В. Камчатний.

Депутати пропонують дозволити мисливство в антропоґенних зонах біосферних заповідників, охоронних зонах заповідників і національних парків, в заказниках. Цікаво, що практично такий самий законопроект про дозвіл на полювання у заповідниках (№7421 від 22.10.2010 р.), підготовлений депутатами В. Макеєнком і Л. Клімовим, отримав негативну оцінку першого віце-прем’єра України Андрія Клюєва, Міністри Кабінету Міністрів Анатолія Толстоухова, Міністра Мінприроди України Миколи Золочевського, а також українських ЗМІ й екологічних орґанізацій, невдовзі, був відкликаний депутатами. І ось тепер, практично такий же текст скандального законопроекту випливає під іншим авторством.

Ми прагнемо підкреслити, що мисливство, яким так опікуються народні обранці, – це не дитячі забавки, а екологічно небезпечна діяльність. Внаслідок надмірного полювання, за останні 15 років, в Україні, чисельність кабана, косулі, диких гусей, лосів та інших мисливських тварин скоротилась на 30-70%. Вартує зазначити, що на даний момент, мисливськими господарствами зайнято 70% території України, а заповідниками – лише 0,5% території країни. Внаслідок такої диспропорції, дикі тварини втратили практично увесь життєвий простір, де вони могли б спокійно розмножуватись.

Незрозумілим залишається факт, хто заважає депутатам мисливцям розплоджувати дичину у власних мисливських господарствах? Ні, вони хочуть прийти усе готове і залізти у заповідники, де, наразі, дичина чудом вціліла.

Викликає подив й такий пасаж із пояснюючої записки до законопроекту: “…Легалізація мисливства на даній території (себто у заповідниках – В.Б.) дасть змогу зменшити обсяг нелегального мисливства та браконьєрства…” Чи варто це розуміти, що за умови, коли браконьєрство у заповідниках не вдається (чи не бажається) викорінити, то ми його узаконимо? Депутати-мисливці, рахунком дозволу полювань у заповідниках, обіцяють поповнити казну. В якості наступного кроку, їм можна запропонувати дозволити у заповідниках рубку лісу, добування корисних копалин, будівництво власних дач й цілковито знищити їх. Невідомо чи поповниться казна, однак, те, що народні обранці своїми джипами і скорострільними карабінами переб’ють і передавлять усю живу звірину у заповідниках – це можна передбачити безперечно.

Такі законопроекти, як №7421, лише дискредитують Верховну Раду України.

На наш погляд, Верховна рада України повинн розробляти й ухвалювати нові суворі закони з охорони природи і посилення екологічної безпеки, а не анти екологічні законопроекти із дозволу мисливства у заповідниках.

Поршу, Вас, не допустити ухвалення Верховною Радою України законопроекту №7421.

З повагою

Заслужений природоохоронник України, директор КЕКЦ

В.І. Борейко

(ориґінал листа розісланий російською мовою; переклад на українську здійснений Андрієм М. Заморокою)

У лісах повинні бути звірі, у небу птахи, а воді риби - збережімо природу нашої землі. Джерело ілюстрації: http://diapazon.kz

Пан Володимир Бойреко закликає усіх небайдужих підготувати й надіслати Голові Верховної Ради аналогічні листи. Адреса Верховної Ради України:

Поштова адреса: 01008, м.Київ, вул. Грушевського, 5

Приймальня громадян: 01008, м.Київ, вул. Банкова, 6-8 (5 під’їзд)

admin Written by:

Be First to Comment

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − = 7