ЧИ МОВИТЬСЯ У БІБЛІЇ ПРО ДИНОЗАВРІВ?

maja_25.jpg

Ірена Москалюк

Тема динозаврів у біблії є частиною широкої дискусії. Що ведеться у християнській спільноті щодо віку Землі, тлумачення книги Буття та фізичних доказів, які ми знаходимо довкола, ті, хто стверджують, що вік Землі більший за біблійний, схильні погоджуватися з тим, що динозаври не згадуються в Біблії, оскільки динозаври вимерли мільйони років до народження на світ Божий першої людини. Отож, люди, які писали Біблію, не могли бачити динозаврів. Ті ж, хто вірить у проміжну парадигму, ствнрджують, що Біблія згадує динозаврів.

У Біблії не зустрічається слово “динозавр”, натомість трапляється давньоєврейське слово “тайннійн”, яке в сучасних (наших) Бібліях перекладене різним чином; інколи – це “морський звір”, інколи – “змій”. Найчастіше воно перекладається як дракон. Схоже, виглядає, що “танній” був схожий на гігантську рептилію. Ці створіння у старому Завіті згадуються близько тридцяти разів і зустрічаються як на суходолі, так і у воді.

Окрім згадок про цих гігантських рептилій в Біблії описуються кілька створінь у такий спосіб, яким, як вважають, деякі дослідники, автори мали змальовувати динозаврів. Про бронтозавра сказано, що він – наймогутніший з божих створінь, гігант, чий хвіст схожий на кедр (Йова 40: 15-17). Дехто стверджує, що мова йде про бегемота або слона, але їхні опоненти зазначають, що слони мають довгі тонкі хвости, а у гіпопотама він взагалі дуже короткий, і їх аж ніяк не можна порівнювати з кедровим деревом. А от такі динозаври як брахіозавр та диплодок мали величезні хвости, які легко підходять під такий опис.

Майже, в кожній древній цивілізації трапляються зображення велетенських створінь, схожих на ящерів. Артефакти та навіть маленькі племінні статуетки, знайдені у Північній Америці відтворюють щось схоже на сучасні зображення динозаврів; наскельні рисунки Південної Америки зображують людей верхом на створіннях, схожих на диплококів та трицератопсів, птеродактилів та тиранозаврів. Римська мозаїка, керамічні вироби народів Майя та Вавилонські стіни свідчать про поширення, схожої на динозаврів, символіки серед різних культур і країв. Цілком тверезі розповіді мандрівників, таких як Марко Поло, змішуються з фантастичним розповідями про звірів, що охороняли незліченні скарби. Сьогодні аматори і навіть фанатики продовжують шукати все нові докази співіснування людей та динозаврів – хто з релігійних переконань, а хто з якихось ідейних позицій. Вони стверджують про значну кількість антропологічних та історичних доказів існування людей і динозаврів у одну епоху, серед них і фізичні свідчення такі як скам’янілі сліди людей і динозаврів, знайдені поряд, у різних місцях Північної Америки та Центрально-Західної Азії. Зрозуміло, що їх сприймають з крайнім скептицизмом і жоден науковець не візьметься коментувати такі твердження. А мовчанка чи іґнор зі сторони науки, додає ілюзорних доказів, на кшталт, – “наука не може пояснити”…

Отож бо, чи згадуються динозаври в Біблії? Питання для багатьох людей далеко не закрите. Все залежить від того, як тлумачили наявні докази і як дивитися на навколишній світ.

admin Written by:

Be First to Comment

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 76 = 81