ДИВОВИЖНИЙ МОРСЬКИЙ КОНИК

hippocampus.jpg

  

Мазур Мар’яна

У тваринному світі є безліч видів, що дивують і зачаровують своїм зовнішнім виглядом. От і цього разу подивімось на одну із найнезвичайніших риб – Морського коника. Ця рибка нам добре відома з дитинства, але чи задумувались Ви про те, що Морський коник дуже відрізняється від інших риб? Він плаває вертикально, а не горизонтально, закутий у міцну кольчугу, а не вкритий лускою, хвостом чіпляється за водну рослинність, а не використовує його для плавання, і таких “а не” у цієї чудернацької рибки є ще багато…
  

Свою назву Морський коник отримав через схожість за формою голови та грудей до арабських скакунів. у народів південно-східної Азії його називають Морським драконом, за зовнішню схожість із традиційним цим культурам міфічним драконом. Але найдивніше те, що у Морського коника голова у відношенні до тіла розташована не як у всіх інших риб – на одній прямій, а під кутом, майже, 90 градусів. От і виходить, що Морський коник є єдиною рибою, яка порушила усі правила природи. Голова Морського коника не здатна рухатись зі сторони в сторону, а лише вверх і вниз, але природа знайшла вихід, аби забезпечити цій тварині кругозір. У Морських коників очі здатні рухатись незалежно одне від іншого і повертатись під різними кутами до голови так, що тварина може бачити як зверху і знизу, так і ззаду та спереду. На відміну від інших риб, ця плаває у вертикальному положенні, а основним рушієм є не хвіст, а спинний плавець. Як і в інших риб, морський коник здатен підійматись чи занурюватись у товщі води, за допомогою зміни наповнення вуглекислим газом плавального міхура. Тіло коника заковане у міцний панцир з пластинок, який захищає його від пошкоджень та дрібних хижаків. Цікаво, що навіть у засохлого коника, дуже важко розламати панцир. Хвіст Морського коника є надзвичайно рухливим, хоча так само, як і все тіло вкритий кольчугою. Практично, у всіх кісткових риб хвіст закінчується у вигляді перетинкового віялоподібного плавця, що розтягнений на кісткових променях. А от у коника все по іншому – у нього немає ніякого плавника. Його хвіст поступово тоншає до кінця, на кшталт ящірки чи хамелеона. З останнім представником рептилій у Морських коників є дуже багато схожого. По-перше, обидва види мають чіпкий хвіст, яким можуть чіплятись за різноманітні предмети. По-друге, як і хамелеон, Морський коник здатен миттєво змінювати своє забарвлення, маскуючись під довколишній ландшафт.

Найцікавіше те, що у Морські коників дитинчат виношує самець. У самця на нижній стороні черевця міститься сумочка, в яку самка відкладає ікру, а самець її запліднює. Внутрішня сторона шкіри сумочки, підчас виношування ікри, стає схожою на губку – вона густо пронизана кровоносними судинами, які відіграють дуже важливу роль у розвитку ембріонів. Через місяць із сумочки виходять цілком сформовані мальки, які ще довгий час залишаються під опікою батька.

Харчуються Морські коники дрібними планктонними організмами, які проціджуються з рухом води через зябра.

Інші статті за цією темою:

admin Written by:

Be First to Comment

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 1 =