ВОДА, ЯКУ МИ П’ЄМО

Вода є основою усіх живих істот на Землі
Вода є основою усіх живих істот на Землі

Галя ВОРОНИЧ і Наталя ЩИПАНСЬКА

 

Усе є водою”

Фалес

 

Вода є необхідною для всього живого на Землі. Людина може вижити без їжі кілька тижнів, проте без води – тільки кілька днів. Вода неймовірно сильно впливає на здоров’я людини. Для того, щоб добре себе почувати людини повинна вживати лише чисту, якісну питну воду. Вона повинна бути без запаху і кольору. А чи задумувалися Ви коли-небудь, яка вода тече з нашого крану і наскільки безпечно її пити? В даній статті ми спробуємо пролити світло на певні аспекти даної проблеми. Зокрема, ми здійснили дослідження водопровідної води у Івано-Франківську, про результати якого читайте далі…

Вода – найпоширеніша сполука в живих організмах. Вона становить близько 75% біомаси Землі. В організмі людини вміст води залежить від віку. Так, у чотиримісячних ембріонів міститься 94% води, у новонароджених – 70-75%, у дорослої людини – близько 65%, а у похилому віці її вміст знижується до 45%. У різних органах і тканинах дорослої людини вміст води нерівномірний і становить 70-85%. Винятком є кісткова і жирова тканини, які містять менше 30%, та біологічні рідини (плазма крові, травні соки, сеча, сльози, лімфа, ліквор) – більше 90%. Отже, вода є основним середовищем для перебігу життєво важливих фізико-хімічних і біохімічних процесів.

Усім живим організмам необхідна якісна вода
Усім живим організмам необхідна якісна вода

Питна вода – це вода, що має достатньо високу якість для вживання її без прямої шкоди. Також вживання такої води не повинно завдавати шкоди для здоров’я у майбутньому. В багатьох частинах світу люди п’ють воду, що включає патогенні мікроорганізми або містить неприйнятний рівень розчинних і нерозчинних забруднюючих частинок. Така вода є непридатною для життя і її використання веде до виникнення захворювань і є головною причиною смертності у багатьох країнах. Тому проблеми чистої води є актуальними в наш час. Швидкий темп росту населення планети в поєднанні зі збільшенням об’єму використання води й інтенсивним сільським господарством призводить до глобальної водної кризи, яка проявляється у нестачі прісної води і в її більшому забрудненні. Серед найпоширеніших забруднювачів води є нітрати і хлор. Нітрати – це добрива, котрі необхідні для розвитку рослин. Без урахувань штучних добрив, їх вміст у воді, зазвичай, складає менше 10 мг/л. Забруднення навколишнього середовища призводить до підвищення їх концентрації (більше 45 мг/л). В таких кількостях нітрати стають небезпечними для здоров’я людини. Хлор – це засіб дезінфекції, що використовується для видалення мікроорганізмів при очистці води. Для того, щоб дезінфекція продовжувалося і у водопроводі, хлор розчиняють у воді у великих кількостях, що надає їй неприємного смаку і збільшує шкідливість.

Міський водогін є основним джерелом питної води у Станіславові
Міський водогін є основним джерелом питної води у Станіславові

Враховуючи актуальність проблеми, ми вирішили провести аналіз водопровідної води нашого міста. Дослідження води Івано-Франківська були проведені у відповідності з: ГОСТ 3351-74, ГОСТ 4192-82, ГОСТ 18826-73, ГОСТ 4151-72, ГОСТ 4245-72, ГОСТ 4011-72, ГОСТ 18963-73, ГОСТ 2874-82. Нами були отримані такі результати:

Показник

Одиниці вимірювання

Результати дослідження

Норма

Запах

бали

0

<2

Присмак

бали

5

<20

Мутність

 

0,33

1,5

рН

 

7,8

6-9

Окисність перманганатна

мг О2/дм3

3,8

<7

Аміак

мг/дм3

0,02

 

Нітрити

мг/дм3

0,001

 

Нітрати

мг/дм3

1,24

<45

Загальна твердість

мг/дм3

2,6

<7

Хлориди

мг/дм3

22,4

<350

Залізо

мг/дм3

0,06

<0,3

Загальне мікробне число на см3 води

 

10

<100

БГКП* на дм3 води

 

<3

<3

*БГКП – бактерії групи кишкових паличок.

Таким чином, жителі Станіславова можуть бути відносно спокійні, споживаючи воду з-під крана. Оскільки, за результатами аналізів досліджуваних показників води, вона є достатньо чистою. В чому ви можете переконатись, прочитавши вище опубліковані дані. Тож маємо бути щасливими, адже проблеми питної води поки що нас не торкнулися.

admin Written by:

One Comment

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 11 =