Month: Квітень 2016

Квітень 30, 2016
Печера Кришталева. Джерело ілюстрації: http://primetour.ua

Андрій М. ЗАМОРОКА

25-й річниці незалежності України присвячується

[Тернопільська область]

В Україні є два великі центри печероутворення: подільський і кримський. Кримські печери знамениті своїми глибинами, а от подільські – довжинами. Саме у надрах Подільської височини знаходяться найдовші у світі печери. Однак, нинішня розповідь піде далеко не про найдовшу печеру (про неї згодом), розповім Вам про печеру Кришталеву. Ця печера є однією із найбільш відвідуваних в Україні.

Квітень 27, 2016
Реліктовий кедриновий праліс у Природному заповіднику "Ґорґани". Джерело ілюстрації: Світлана Лахва

Андрій М. ЗАМОРОКА

25-й річниці незалежності України присвячується

[Івано-Франківська область]

Високо у Ґорґанах, там, де на пожовклий від лишайника камінний океан ґрехотів пінно набігають смарагдові хвилі лісів, зграбно здіймаються у синю височінь могутні кедрини. Повз цих півтисячолітніх сосен стрімко пронеслись і канули в Лету цілі людські епохи зі своїми візіями і клопотами. А гірські велети, що розмірено і неквапом погойдуються у такт нестримним гірським вітрам, є мовчазним нагадуванням сивої минувшини, часу грізного дихання льодовика…

Квітень 20, 2016
Острів-коса Бирючий з висоти пташиного польоту. Джерело ілюстрації: http://www.kirillovka-azov.com.ua

Андрій М. ЗАМОРОКА

25-й річниці незалежності України присвячується

[Херсонська область]

Є на півдні місце, де на мілководді безтурботно хлюпотять теплі хвилі Азову-Меотиди, лежить один із найбільших та наймальовничіших островів України – Бирючий. Цей чудовий заповідний морський закуток розбурхано-пінно переповнений життям, яке ллється через край. Однак, острів-коса Бирючий є й вісником глибокої старості і неминучою смерті Азовського моря…

Квітень 15, 2016
Джау-Тепе - найбільший грязьовий вулкан України. Джерело ілюстрації: http://www.dudeway.ru

Андрій М. ЗАМОРОКА

25-й річниці незалежності України присвячується

[АР Крим]

У мерехтливому мареві розпеченого літнім сонцем жовтого степу, оповитий блакитним серпанком, височіє над довколишніми теренами Джау-Тепе. То є найбільший з-поміж п’яти десятків грязьових вулканів України, який здіймається на шістдесят метрів посеред хвилястої рівнини Керченського півострову. Джау-Тепе є одним із найдавніших грязьових вулканів України – історичні згадки про нього сягають XVII століття.

Квітень 7, 2016
Старий буковий ліс. Джерело ілюстрації: http://www.sonianforest.be

Андрій М. ЗАМОРОКА

25-й річниці незалежності України присвячується

[Закарпатська область]

Незважаючи на усі перипетії останніх двохсот років – доби нещадного оволодіння природними ресурсами Карпат, – на стрімких крутосхилах гір ще залишились незаймані ліси, які називаються пралісами. В Українських Карпатах є пралісові смеречини, кедрини, яличини, реліктові соснини, але найбільше уваги вчених, природоохоронців і туристів привертають букові праліси.