Category: Світова спадщина

Липень 4, 2011
Розточанський краєвид. Джерело ілюстрації: http://uk.wikipedia.org

Андрій М. ЗАМОРОКА

29 червня 2011-го року ЮНЕСКО ухвалило рішення про включення української частини міжнародного Біосферного резервату “Розточчя” до Світової мережі біосферних заповідників. Це стало подарунком для “розточанців” до дня працівників природно-заповідних територій України (7-го липня – авт.), з яким, до слова, “Станіславівський натураліст” вітає усіх тих, хто причетний до збереження і охорони природи – працівників заповідників і національних парків.

Серпень 14, 2010

Лейба Світової спадщини ЮНЕСКО вирощеноа із квітів у парку Гоґланд, що у Карлскруні, Швеція. Джерело ілюстрації: http://sv.wikipedia.org

Андрій М. ЗАМОРОКА

В недавньому часі ЮНЕСКО було оголошено перелік нових територій та об’єктів, які увійшли до числа Світової спадщини. У 2010-му році під охорону міжнародної Конвенції Світової спадщини, яка ратифікована 187-а країнами, взято 21 новий об’єкт: 15 культурних, 5 природних і 1 змішаний. Загалом же, до переліку внесено 911 найбільш цінних територій, з яких 180 є природними. “Станіславівський натураліст” пропонує огляд 5-ти нових природних територій Світової спадщини. Нагадаємо, що з природних об’єктів в Україні таку номінацію мають букові праліси Карпат.