Category: Примати

Листопад 19, 2011
Уакарі червоний із "сумним", наче людським обличчям... Джерело ілюстрації: http://www.visualphotos.com

Руслан ЖИРАК

У верхів’ях Амазонії – між ріками Жапура, Ульяґа й Андами – у найбагатшій екосистемі на Землі, у кронах тропічного лісу мешкає маленька мавпа із сумним, майже людським обличчям. Ця мавпа, Уакарі червоний, – один із найрідкісніших і найполохливіших приматів на планеті…

Листопад 16, 2011
Довгоп'ят. Джерело ілюстрації: http://www.arkive.org

Руслан ЖИРАК

Є у Південно-Східній Азії – на незліченних островах від Суматри до Філіппін – чудернацькі істоти, що називаються Довгоп’ятами. Вони вирізняються з-поміж інших приматів своїм незвичайним виглядом – дійсно велетенськими очима, загостреними вушками, і певна річ, довгими і голими “щурячими” хвостами…

Листопад 11, 2011
Цей пронизливий погляд Ай-ай... Джерело ілюстрації: http://www.arkive.org

Руслан ЖИРАК

У продовження теми про дивовижних приматів, тобто наших з Вами родичів у дикій природі, сьогодні розповім про невеличке створіння із Мадаґаскару на ймення Ай-ай. Його знають ще під назвою Мадагаскарська руконіжка (Daubentonia madagascariensis Gremlin, 1788) і він, тобто вона належить до мокроносих мавп (Strepsirrhini E. Geoffroy, 1812) – це єдиний із сучасних видів з родини Руконіжкових (Daubentoniidae).

Листопад 9, 2011
Примати. Джерело ілюстрації: http://www.etoday.ru

Руслан ЖИРАК

Погодьтеся, здивувати сьогодні когось незвичним зовнішнім виглядом доволі складно. Все списується на епатаж, моду, ґламур. Вже давно прижилось кліше – чим страшніше – тим модніше. Виявляється в світі природи теж є випадки, коли зовнішність або габітус деяких представників тваринного царства змушує звернути на них увагу…А розпочати зрозуміло варто з найближчих до нас за виглядом і не тільки ссавців – приматів.

Жовтень 28, 2010
Новий вид мавп Рінопітек Страйкера (Rhinopithecus strykeri Geissmann, Lwin, Aung, Aung, Aung, Hla, Grindley et Momberg, 2010). Джерело ілюстрації: http://www.sciencedaily.com

Андрій М. ЗАМОРОКА
  

Світ дізнався про непересічну знахідку зі сторінок “Американського журналу із приматології” (American Journal of Primatology), де міжнародна група біологів навела опис нового виду мавп – Ринопітека Страйкера (Rhinopithecus strykeri Geissmann, Lwin, Aung, Aung, Aung, Hla, Grindley et Momberg, 2010). Вчені одразу оголосили вид таким, якому загрожує небезпека, адже м’янмійці полюють на цих мавп заради їжі та хутра… 

Липень 27, 2010

Учені опублікували першу у світі світлину надзвичайно рідкісного підвиду Лорі тонкорукого червоного гірського (Loris tardigradus nycticeboides Hill, 1942) із гір Шрі-Ланки. Джерело ілюстрації: http://www.news.nationalgeographic.com

Андрій М. ЗАМОРОКА

Справжнім героєм минулого тижня став надзвичайно рідкісний підвид Лорі тонкорукий червоний гірський (Loris tardigradus nycticeboides Hill, 1942) зі Шрі-Ланки. З легкої подачі CNN та інших світових ЗМІ, найрідкісніший примат планети став справжнісінькою телезіркою, якого, до слова, вважали вимерлим уже понад 60 років. Тепер цього лорі зафільмовано, а Інтернет рясніє його знимками…

Лютий 12, 2009
Карликові шимпензе
Карликові шимпанзе

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

Інтимні стосунки у соціальних групах Банобо стали справжньою несподіванкою для вчених і предметом усестороннього обговорення у суспільстві. Для тих хто не знає – Банобо – це вид карликового шимпанзе (Pan paniscus Schwarz, 1929), який населяє тропічні ліси середньої течії Конґо у Центральній Африці. Науковці шокували суспільство двічі: першого разу, заявивши, що Банобо є найближчими родичами людей, а вдруге, коли розповіли про сексуальні стосунки у них…

Журнал Станіславівський натуралісТ

Липень 24, 2008

photo.jpg

Андрій М. ЗАМОРОКА
 

До радості приматологів (науковці, що вивчають приматів) усього світу, з Мадаґаскару отримано звістку про знаходження нової популяції Великого бамбукового лемура (Prolemur simus). Науковці з неурядового Малаґасійського об’єднання “MITSINJO” спільно з вченими Зоопарку Генрі Дурлі, за сприяння Фундації досліджень біорізноманіття Марґо Марш та Міжнародного заповідництва, впродовж кількох років проводили дослідження із пошуку цього виду лемурів по всьому Мадаґаскарі і от їм посміхнулась вдача – у бамбуковому лісі на болотах Тороторофотсі виявлено кілька особин.

Квітень 8, 2008

cacajao-ayresii1.jpg

 

Андрій М. Заморока 

Новозеландський зоолог Єн-Філіп Бовблі (JeanPhilippe Boubli) на початку цього року у Міжнародному журналі з приматології опублікував опис нового виду мавп – Cacajao ayresii, який йому вдалось знайти у басейні бразильської річки Ріу-Неґру. Новий вид зразу ж був оголошеним таким, що перебуває під загрозою зникнення…