Category: Болота

Березень 6, 2016
Дунайські плавні з висоти пташиного польоту. Джерело ілюстрації: http://www.karpatour.com

Андрій М. ЗАМОРОКА

25-й річниці незалежності України присвячується

[Одеська область]

На західному узбережжі Чорного моря розкинулась велетенська, площею понад 5200 квадратних кілометрів, заболочена рівнина, яку живлять тихі води Дунаю. Ця рівнина є найбільшою дельтою у Європі, і це Дельта Дунаю. По основному руслу ріки у дельті – Кілійському рукаві, – пролягає україно-румунський кордон, таким чином, більша частина дельти знаходиться у Румунії. Мережена каналами, озерами, болотами, плавнями, луками, вербовими гаями, справжніми дібровами та піщаними косами, Дельта Дунаю є важливим осередком біорізноманіття на континенті – тут відомо понад 1600 видів рослин та більше 5000 видів тварин!

Червень 14, 2011
У чарівній казці дельти Дунаю. Джерело ілюстрації: http://www.flickr.com

Андрій М. ЗАМОРОКА

Якщо не враховувати дельту Волги, яка формально вважається ще Європою, то найбільшою на нашому континенті є дельта Дунаю – велетенська заболочена рівнина на заході чорноморського узбережжя. І що найбільш показово, то те, що уся дельта сьогодні є заповідною територією як з румунської, так й з української сторін. Це одна із найбільш цінних болотних екосистем Європи!

Лютий 21, 2010
Ріка Окаванґо перед впадінням у дельту. Джерело ілюстрації: http://www.panoramio.com
Ріка Окаванґо перед впадінням у дельту. Джерело ілюстрації: http://www.panoramio.com

 

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

“…Дай назвать моим именем черную,

До сих пор не открытую реку…”

 

Микола Ґумільов

1918р.

 

Є на мапі Африки ріка, яку ніколи не відкриють… І могла б вона носити ім’я Миколи Ґумільова, як того він хотів, однак, її води безслідно зникли у пісках палючої Калахарі. Лише мовчазні скелі та полупані камені, порослі велетенськими баобабами, пам’ятають історію ріки, якої ніколи не буде…