Category: Біологія

Листопад 12, 2023

Андрій М. Заморока

Далекого 1974-го року французький вчений Андре Вільє повідомив світові про результати свого дослідження. Він помітив те, чого не помічали вчені впродовж попередніх двохсот років. А його ідеї стали поштовхом для складання вельми заплутаного пазлу. І для цього знадобилось цілих пів століття аж до сьогоднішнього дня, коли стало можливим зазирнути у глибину ДНК – святого ґраалю біології.

Лютий 25, 2012
Ця маленька рослина була повернута до життя після 32-тисячолітнього замороження! Джерело ілюстрації: Yashina and al., 2012 (PNAS)

Андрій М. ЗАМОРОКА

Чи можливо повернути до життя вимерлі види? Тут на згадку спадає знаменитий роман Майкла Крайтона “Парк юрського періоду”, в якому письменник, руками вчених, оживив динозаврів… Та чи є раціональне зерно у фантастичних творах? Сьогодні, існує кілька амбіційних проектів з відновлення вимерлих тварин: у Австралії намагаються повернути до життя сумчастих тигрів тилацинів, а у Японії – мамонтів. Та приголомшливу новину опублікували російські вчені у Віснику Національної Академії Наук США – вони повернули з небуття маленьку рослинку, що жила у льодовиковий час…

Лютий 21, 2011
Проґрес біології триває. Джерело ілюстрації: http://www.flickr.com

Андрій М. ЗАМОРОКА

2010 рік був не лише багатим на відкриття по усьому світі, благо, багато з яких активно промоціювалися у ЗМІ, декотрі відомі лише фахівцям, а інші залишились непоміченими… Одначе, 2010-й – це ще й кінець першого десятиліття у нових столітті і тисячолітті! То ж пропонуємо нашим читачам короткий огляд найвагоміших досягнень першого десятиліття міленіуму…

Листопад 8, 2009
Культивування Ціанобактерій у сучасній біологічній лабораторії. Джерело: http://www.besg.group.shef.ac.uk
Культивування Ціанобактерій у сучасній біологічній лабораторії. Джерело: http://www.besg.group.shef.ac.uk

 

Андрій М. ЗАМОРОКА

 

Перед приходом міленіуму, вчені, політики і звичайні громадяни підбивали підсумки століття і тисячоліття що минали. ХХ вік поправу було визнано століттям фізики і вчених, які здійснили найвидатніші відкриття у цій науці. Однак, на запитання: “Чим наука ознаменується наступного століття?” Вчені одноголосно відповіли: “Проривом у біології”. ХХІ століття, ще до його приходу охрестили віком біології.