Category: Ріками

Січень 14, 2016
Крутосхили Дністровського каньйону. Джерело ілюстрації: Андрій М. Заморока

Андрій М. ЗАМОРОКА

25-й річниці незалежності України присвячуєтся

[Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області]

Дністроський каньйон заслужено займає одне із чільних місць з-поміж усіх чудес України. Ця ґрандіозна природна споруда, витворена водною стихією, простяглась на понад 250 кілометрів з північного заходу на південний схід. Каньйон вражає своєю мальовничістю, природою і неймовірною атракційністю для туристів.

Травень 25, 2010

Сильніше, дальше... Глибше! Джерело ілюстрації: Руслан Жирак

 
Руслан ЖИРАК
 

Справжній відпочинок починаєш цінувати тільки тоді, коли його нема, не вдається вирватися з міцних обіймів буднів, або по справжньому за ним скучив. Цю банальну істину я збагнув давненько, але вкотре переконуюсь що це таки правда. Затяжна “зимова сплячка”, під час якої орґанізм відчуває гостру нестачу приємних емоцій від активного відпочинку, серйозних, але таких бажаних фізичних навантажень від мандрівок, подорожей, сходжень, особисто мені встигла добряче набриднути, то ж не секрет, що перших весняних днів я чекав особливо нетерпляче. Впевнений, що щось подібне коїться з кожним, хто вважає себе якщо не туристом в повному розумінні слова, то хоча б любителем активного відпочинку, хто не уявляє себе на тривалий час без наплічника за плечима, важких берців на ногах і мрій про чергові вершини і походи…

Березень 21, 2010
Правий беріг Дністровського водосховища подизу с. Ломачинці (Чернівецька обл.). Джерело ілюстрації: Денис Кучерявий
Правий беріг Дністровського водосховища подизу с. Ломачинці (Чернівецька обл.). Джерело ілюстрації: Денис Кучерявий

 
Денис КУЧЕРЯВИЙ


Зазвичай, люди їдуть за новими враженнями кудись вдалечині. При цьому не завжди й здогадуєшся, які місця є буквально за кілька кілометрів від твого дому, та, які небачені речі там створила природа. За десять мільйонів років Дністер прорізав величний каньйон, відкривши білому світові таємницю древнього океану Тетіс… Загадкові кулі у скелях, химерні сліди, фантастичні “голови”, бульбашкові камені, які викликають багато запитань. Що це?

Травень 19, 2009
На човнах вздовж Дністровського каньйону
На човнах вздовж Дністровського каньйону

Андрій М. ЗАМОРОКА

Цьогоріч мені випала рідкісна можливість приєднатися до групи львівських туристів, що мали намір відправитися на рафтах у мандрівку Дністровським Каньйоном. Я уже давно загадував собі про таку можливість, тому й не зміг не скористатися чудовою нагодою реалізувати свою мрію. Отож, у п’ятницю першого травня ми стартували із села Незвиська у Івано-Франківській області…

Березень 5, 2007
Так виглядає Дністровський каньйон перед впадінням у нього ріки Стрипи
Так виглядає Дністровський каньйон перед впадінням у нього ріки Стрипи

Руслан ЖИРАК


…Ми захоплюємось природою Кавказу і Карпат, Уралу і Середньої Азії, Криму і Алтаю і прагнемо будь-що побувати там. Але не всі знають, що дністровська долина з її ландшафтами має свою неповторну красу. Найціннішою, наймальовничішою ділянкою Дністра є його відрізок близько 250 кілометрів від гирла Золотої Липи (Івано-Франківська обл.) до гирла Збруча (Тернопільщина). Тут Дністер тече по каньйоноподібній долині глибиною 80-200 м, утворюючи багато фантастичних звивів – меандр. Це наслідок геологічної будови терену, тектонічних рухів та процесів водної і вітрової ерозій. Турист, натураліст, археолог, географ, ботанік, гідролог, золог, іхтіолог знайде на території Дністровського каньйону величезну кількість пізнавальних матеріалів з історії розвитку живої і неживої природи. Тут, наче в природничому музеї під відкритим небом, “зібрані” геологічні, ботанічні, археологічні, гідрологічні пам’ятки, які вкупі творять неповторні ландшафти.  

Журнал Станіславівський натуралісТ